Portugalia – Lizbona czyli Lisboa

Być w Portugalii i zobaczyć Lizbonę. Udało się. Czas mieliśmy ograniczony. Pytanie: Co zrobić by zobaczyć jak najwięcej? Odpowiedź: wspiąć się na najwyższy punkt miasta.

O, jest zamek. Biegniemy. Jeżeli można to nazwać biegiem. W międzyczasie utrwalanie widoków.  Szukamy drogi. Wiadomo, kierunek do góry. Budynki dość ciasno przylegają u podnóża zamku. Weszliśmy w jakąś dziwną uliczkę. A tam jak w Afryce. Sami ciemnoskórzy. Bar, zakład fryzjerski – wszystko nie dla nas. Zawracamy.

Dosyć szybko trafiliśmy na właściwą drogę. Wspinamy się po schodach i stromych uliczkach. Uff… trochę wysoko.

Jesteśmy. Kupujemy bilety. Castelo de S?o Jorgezamek św. Jerzego. Wchodzimy na potężny taras widokowy. W zasadzie nic innego na tym zamku nie ma oprócz murów i wc. Ale to nie szkodzi. Najciekawszy i tak jest widok na panoramę miasta.

Inny sposób na zwiedzenie Lizbony w dość krótkim czasie to tramwaj. Większość osób z naszej grupy wybrała taką opcję. Zobaczyli dużo. Zdjęć zrobili mało. Cóż, warunki do focenia były kiepskie.

Można też wjechać windą widokową – dość wysoko – ale nie tak wysoko jak na zamek.

Ja tam jestem zadowolona. Obejrzałam miasto z góry. Zwiedziłam Praça do Comércio (Plac Handlowy) położony nad brzegiem rzeki Tag. Przepiękny plac.

Zdążyłam nawet zajrzeć do kilku sklepów i obejrzeć wystawę z winami. Jedno z droższych Porto kosztowało ponad 1000 euro. Na koniec małe piwo na ochłodę. Gorąco było że hej!

Ale co tu opowiadać najlepiej zobacz.

Miałam zbyt mało czasu na zwiedzanie. Chyba tylko 3 godziny. Ta krótka wycieczka po mieście zachęciła mnie do ponownego odwiedzenia Lisboa w przyszłości.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Blip
 • Blogger.com
 • email
 • Gadu-Gadu Live
 • RSS
 • Twitter
 • Ulubione
 • Wykop
 • Śledzik
Ten wpis został opublikowany w kategorii Europa, podróże, Portugalia i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Portugalia – Lizbona czyli Lisboa

 1. Ewa pisze:

  Ta winda widokowa nazywa się Elevador de Santa Justa i tak naprawdę nie była budowana jako punkt widokowy tylko jako udogodnienie dla mieszkańców, żeby się nie musieli mozolnie wspinać na sąsiednie wzgórze :)

  A widok stamtąd jest naprawdę genialny. Szczególnie o zachodzie słońca.
  Pozdrawiam!

 2. Cate pisze:

  Piękne widoki i z chęcią bym się tam wybrała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge