Góry Kaczawskie – Podgórki cz.2

W poprzednim odcinku pisałam o malowniczych krajobrazach Podgórek. Teraz trochę o zwierzynie zamieszkującej tamtejsze tereny. Będzie też wielka wyprawa do jaskini. No
i sporo zdjęć tu i w galerii.

Po górkach biegają sarny

Podgórki zamieszkują różne zwierzęta. Oprócz dziczyzny, w sensie leśnych istot, mieszkańcy goszczą w swoich zagrodach koty, owce, barany, osiołki, psy, kaczki, gęsi, konie, kozy, lamy itp.

Nie wspomnę już o drapieżnikach takich jak myszołowy, czy podobne ptaki. No i od czasu do czasu przelatuje tam czarny bocian. Pisałam już o nim w poprzednim odcinku.

Wszystkożerna Koza

Egzotyczna lama

Kot naszych gospodarzy

Jeszcze raz ten sam kot – strażnik drzwi

Konie i kucyki

Hałaśliwe Osły

Owieczka broniąca stada

W zasadzie zwiedziliśmy prawie wszystko w Podgórkach. Została nam jeszcze jaskinia Walońska u stóp (no, może łydek) góry Maślak. Podobno to jedna z większych atrakcji Gór Kaczawskich. Znaleźliśmy ją na mapie. Uuu…. ta mapa jest mało czytelna. W zasadzie nie wiadomo jak się dostać do tej jaskini.

No nic, idziemy. To znaczy najpierw jedziemy. Samochód zostawiamy na brzegu drogi na początku wioski (od strony Wojcieszowa). Jest tam boczna droga. Wszystko wskazuje na to, że idziemy dobrym tropem. Najpierw prosto, potem w prawo a potem wspinaczka na górę. Trochę stromo miejscami i ślisko od liści.

Trasa wygląda na trochę uczęszczaną. No jednak znaków do słynnej jaskini nie widać. Nigdzie. Zastanawiamy się czy ona w ogóle jeszcze istnieje. Niektóre mapy rzadko są uaktualniane. Ta nasza ma już trochę lat. Ryzykujemy. Wspinamy się dalej. Najwyżej zaliczymy szczyt i tyle naszego.

Hura! Jest jakiś znak. Trzeba odbić ze ścieżki kawałek w prawo… Ale tam chyba nic nie ma. Nic nie wskazuje na obecność jaskini.

Hehe, znaleźliśmy jednak nasz obiekt pożądania. Okazało się, że ta jaskinia to mała dziurka. I o co było tyle zachodu? Tak czy inaczej nie żałuję. Mała wielka wyprawa w nieznane. Intuicja zaprowadziła nas do celu. Aby uwiecznić tę chwilę zapozowałam do fotki z jaskinią.

Więcej zdjęć z Podgórek zobaczysz w galerii.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Blip
 • Blogger.com
 • email
 • Gadu-Gadu Live
 • RSS
 • Twitter
 • Ulubione
 • Wykop
 • Śledzik
Ten wpis został opublikowany w kategorii Europa, podróże i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge